kõik kategooriad
EN

Sellise laste mänguruumi kujundamiseks ei taha nad koju minna

Time :2021-09-28 09:57:17 Tabamused: 5

Lapsed on riigi lilled
Lapsepõlv on kõige lihtsam ja uudishimulikum etapp
Süütu lapsepõlv vajab meid koos valvama

Mitmekesisel ajastul mõjutavad laste mänguruumi kujundamist paljud tegurid, kuid olenemata sellest, milline tegur, praktilisus ja funktsionaalsus on disaini lõppeesmärk.


OSA.1

Laste käitumispsühholoogia mõju disainile


Süütus, lihtsus ja olemus on laste loomupärased psühholoogilised omadused. Nõudlus ja vastus laste mänguväljaku kujundusele on otsesem ja mõjutab nende iseloomu väga.

Laste käitumist mõjutavad mitmesugused keskkonnaruumi tegurid, nagu ruumi mastaap, mööbli suurus, ruumi valgusefekt jne. Funktsionaalse ja praktilise laste mänguruumi kujundamine võib soodustada laste tervislikku ja õnnelikku kasvu.


OSA.2

Laste ruumi funktsionaalsuse ja praktilisuse mõju disainile


Sile ja läbipaistev ruum võib tekitada lastes avatust. Ruudukujuline ruum, näiteks ristkülik, on lastele suhteliselt pidulik, ümmargune kuju muudab lapsed lõdvestunumaks ja vabamaks.

OSA.3

Värvielementide tähtsus laste psühholoogias


Värvide mõju lastele laste mänguväljakul on mitmetahuline. Värv mõjutab laste intellektuaalset arengut, emotsionaalseid muutusi ja laste isikupärast arengut, seega on värvide rakendamine ruumis väga oluline ka laste mänguväljaku kujundamisel.

Laste mänguruumi kujundamisel on lastele sobivaim koht värvide sobitamise kaudu elava ja aktiivse keskkonna loomine.

OSA.4

Temaatiliste elementide seos lastepsühholoogia olulisusega


Laste puhkeala teema kajastub erinevate kujundite kaudu ning laste tunded peaksid kajastuma visioonis ja sisus.

Keskkonnateema ning teatud modelleerimis- ja kunstilise kujunduse esituse kombinatsioon võib meelitada laste tähelepanu, suurendada nende osalemist ning parandada nende kujutlusvõimet ja loovust.

Laste mänguruumi kõige olulisem kujunduspõhimõte on näha maailma laste vaatenurgast. Disainerid peavad naasma "laste lõbususe" juurde, enne kui saavad kujundada lastele tõeliselt sobiva unistuste paradiisi.