kõik kategooriad
EN

Loodus loob lastele õnne lapsepõlves

Time :2021-08-06 14:37:50 Tabamused: 7

Lapsepõlvest rääkides, mis on esimene asi, mis pähe tuleb?
Minu lapsepõlv kulges koos kaaslastega metsikult, aitasin põllul, raseerisin väikese motikaga jääkuubikuid, peitusid langenud lehtede hunnikus ...
Vee tallamine, mudas mängimine, liivakottide viskamine, veerevate rõngaste, mägede, põldude, jõgede ja bambusmetsaga tegelemine on kõik lapsepõlve tegelased. Iga elu nurk on täis lapsepõlve õnne.

Liivakastis või vees

Nii liiv kui ka vesi on looduses väga levinud materjalid. Liiva enda õrn puudutus, teralisus, voolavus ja muutlikkus toovad lastele rikkalikke tundeid. See on parim viis lastele loodusega kontakti saamiseks ja tunnetamiseks.

Vesi on värvitu, maitsetu ja nähtamatu, kuid erinevate materjalide, näiteks torude vormimise kaudu muutub vesi mitmesugusteks huvitavateks kujudeks, muutes lapsed lõbusaks.


Puu peal

Froebel, saksa pedagoog ja kaasaegse alushariduse rajaja, ütles: "Puu otsa ronimine on nagu lastele uue maailma avamine!"

Lapsed on sündinud, et neile meeldib puude otsas ronida. Nad panevad oma võimed proovile ja esitavad endale väljakutseid, jõudes pidevalt erinevatesse kõrgustesse. Laste jaoks on iga ronimine uhke seiklus.

Räästa all, trepi nurgas

Tundub, et lastele meeldib alati räästa, telkide ja trepinurkade alla sattuda. Need soojad, mugavad ja vaiksed ruumid on tegelikult kohad, kus lapsed saavad oma emotsioone kohandada, vabastada oma sisemise surve, mõtiskleda oma käitumise üle ja leida vaimset kuuluvust.

Kui laste psühholoogilist leevendust ja paljastamist on vaja, vajavad nad salapärast salongi, mis kuulub ainult neile.

Mudaaugus

Lapsi tõmbavad loomulikult mudakaevud, muda jne. Paljude inimeste ilusates lapsepõlvemälestustes on kindlasti muda mängimise stseene.

See pole mitte ainult lõbus, vaid võimaldab lastel kaosest ja mudast kasvada ja areneda, näiteks koguda rõõmsat emotsionaalset kogemust, arendada loovust ja kujutlusvõimet, parandada keskendumisvõimet ja tugevdada immuunsust.

Laste jaoks on mudaaukudel ka tervendav suurvõim. Lapsed kogevad jalgade ja jalgade maapinnale surumise tunnet, aidates neil lõdvestada jalalihaseid ja taastada enesekindlus oma jõu suhtes.

Valdkonnas

Lapsed ise on looduse poeg. Kui nad sisenevad looduskeskkonda avastama ja uurima, sukelduvad nad loodusega tiheda kontakti kogemustesse.

Lapsed püüavad kala, püüavad lochi, lohisevad võrkpunni, külvavad seemneid, koristavad riisi ja jälgivad tigusid. Lapsed katsuvad ja imetlevad põllul olevat väikest looma, näevad, kuidas see välja näeb, ja mõõdavad, kui pikk see on.

Kuulus koolieelikute kasvataja hr Chen Heqin ütles: "Loodus on meie teadmiste aardekoda ja ühiskond on meie elu aarete maja ja meie elavad õppematerjalid." Lapsed mitte ainult ei saa looduse tundmaõppimisest sellises erksas ja huvitavas mängus, vaid ka saavad, õpivad ja kogevad paljusid aspekte.

Väljakutseid pakkuvas kohas

Lastele meeldivad seiklused ja väljakutsuvad mängud. Oluline on, et lastele kuuluvas ruumis oleks natuke ohtu. Need väikesed seiklused annavad lastele võimaluse end kaitsta ja annavad neile teada, et isegi kui nad võivad vigastada, õpivad nad ja kasvavad.

Laste rada on igal pool, lapsi on igal pool. Lastele värvika, kaleidoskoopilaadse õnneliku lapsepõlve loomine on Kaiqi inimeste pidev algne kavatsus ja visadus. Laste ilusad lapsepõlvemälestused on täis unistusi, täis süütust ja täis õnnelikku kaaslast Kaiqi paradiisis.