kõik kategooriad
EN

Kasvu nimel on loodus õpetajaks – sellist haridust vajavad lapsed kõige rohkem

Time :2021-10-30 15:38:03 Tabamused: 7

Ainult mõistuse ja looduse koosmõju võib tekitada tarkust ja kujutlusvõimet.——Thoreau
Nüüd on linnas tsement ja betoon kõikjal, kuid loomingulise disaini kaudu on KAIQI integreerinud looduslikud ja lihtsad õpperuumid lõbustusseadmetesse, mänguväljakute seadmetesse ning loonud lihtsa ja loomuliku õpperuumi, et lapsed tunneksid end õnnelikuna ja tervena kasvaksid.

Loodustunnet tuleks kasvatada lapsepõlvest peale. Kokkupuude looduse mõistega, looduskeskkonna pedantne kogemus ja isiklik arusaam looduse ilust võivad võimaldada lastel kasvada kontakti loodusega.

Loodusökoloogilise hariduse põhieesmärk on inspireerida lapsi hoolima loodusest ja austama elu emotsioone, inspireerida lastes arusaamist looduslikest ökoloogilistest suhetest (sh inimese ja looduse suhetest) ning suunata lapsi muutma loodusökoloogilist arusaama ja emotsioonid tegudeks.
Luues lihtsa ja loomuliku õpperuumi, saavad lapsed kasvada füüsiliselt ja vaimselt mõnuga ja tervena, vaheldumisi ja vahele põimida erinevaid funktsionaalseid valdkondi "liikumine" ja "vaikus", võimaldades lastel tajuda ja mõelda liikumise ja vaikuse vahel, Kogeda ja kogeda uurida liikumise ja vaikuse vahel. 

Laste samme ei tohiks piirata teras ja betoon. Vabadus, iseseisvus, jooksmine, uurimine, kogemine, vaatlemine, uudishimu ja see vapper süda on nende kaasasündinud võimed.


Looge ettevalmistatud keskkond, mis võimaldab lastel elada looduses vanuses, mil nad peaksid loodusega kõige rohkem kokku puutuma, olla koos loomadega, võtta loodust omaks ja lasta lastel teha rõõmsameelne samm looduse saladuse paljastamiseks ja saladuste avastamiseks. loodusest.
Disain tuleb elust ja kunst on pärit loodusest.
Olgu need lapsed veekogu ääres jalutamas, väikese paadiga õõtsudes või estakaadi silla piirdel toetuvad, loodusest saadav toit koos väljakutsuvate lõbustusvõimalustega stimuleerib lastes väljakutseid esitada. Looge ettevalmistatud keskkond, mis võimaldab lastel elada looduses vanuses, mil nad peaksid loodusega kõige rohkem kokku puutuma, olla koos loomadega, võtta loodus omaks ning lasta lastel teha rõõmsameelne samm looduse saladuse paljastamiseks ja looduse saladuste avastamiseks.
Disain tuleb elust ja kunst on pärit loodusest.
Olgu tegemist veekogude ääres uitavate, väikese paadiga kiigutavate või estakaadi silla piirdel toetuvate lastega – loodusest saadav toit koos väljakutsuvate lõbustusvõimalustega stimuleerib lastes väljakutseid esitada.


Algne avatud istutuskoht mitte ainult ei edenda vanema-lapse suhte intiimsust, vaid on ka parim viis aidata lastel teravilja tundma õppida.

Pilved taevas langevad maa peale ja lapsed saavad neil hüpata, liugu lasta ja lamada. Kõik need on kaunid muinasjutulised lood, mis võimaldavad lastel loomadele ja loodusele lähemale jõuda, erinevatel viisidel uurida ja mõista elu tõelist mõtet.
Looduslik ökoloogiline uurimiskogemus on lastele parim kasvuharidus. Tundub, et puhuv tuul, lainetus ja puude varju läbiv päikesepaiste jätavad laste nägudele kõige säravamad jäljed.