kõik kategooriad
EN

Kuidas kujundada lastele? Siin võib olla vastus

Time :2022-02-19 16:31:44 Tabamused: 6
Lapse arengut ei määra mitte vanus, vaid vabadus näha kõike enda ümber (Maria Montessori).

Lastele mõeldud disainimine pole lihtsalt loosung. Selle noore rühma puhul peame lastele disainis rohkem lugupidamist ja armastust avaldama.

Veenduge, et toode on lastele ohutu, sest lapsed ei suuda end kaitsta. Mänguväljaku varustuse materjal, suurus ja välimus peavad arvestama ohutusega. 

Lapsed muutuvad kiiresti, mistõttu tuleb toodete disainimisel määrata sihtlaste vanuseperiood, mille sisu ja interaktiivne kogemus vastaks erinevatele vanuseperioodidele nende arengunõudlusele. 

Nii täiskasvanutele kui lastele meeldib toote huvitav disain, mis muudab selle meeldivamaks ja muutlikumaks. Laste loomulik uudishimu tugevdab nende armastust huvitavate toodete vastu 

Asjakohane väljakutse disain võib oluliselt suurendada laste saavutustunnet ja panna lapsed end väljakutsetest õnnelikuna tundma. Väljakutseid kavandades ei tohi olla liiga lihtne ega liiga raske takistuseks saada.  

Kujundage välja väljakutseid pakkuv mänguala, lapsed õpivad positiivselt õppima ja uusi asju õppima. Tootedisain peaks võimaldama lastel seda kogeda ning julgustama lastes uudishimu ja avastamist

Lastele mõeldud disainimine, laste tähelepanu pööramine ja austamine pole mitte ainult disainimeetod, vaid ka väärtuskontseptsioon. Lapsed on nii tulevik kui olevik. Mänguruumi kujundamine laste vaatenurgast ei ole mitte ainult Kaiqi tuleviku tagatis, vaid ka Kaiqi hoolitsus oleviku eest.