kõik kategooriad
EN

Kas te ei tea nende laste välitegevuste kujunduskontseptsioone?

Time :2022-05-14 16:03:42 Tabamused: 14

Kõige olulisem koht, kus mäng toimub, kõige avatud koht ja kõige looduslähedasem koht on õues.
Õues toimuvad tegevused näitavad laste kasvuseisundit ning nende kasvamise ja arengu seisukohalt on eriti oluline nende julguse, iseseisvuse, keskendumisvõime, päikesepaiste, tervise ja harmoonia seisund, mida lapsed mängus näitavad.
Lapse kasvamine ja tärkamine peab algama juba noorelt, puudest, mida ta ronib, ja aukudest, mida ta puurib. Niisiis, milliseid kontseptsioone tuleb õues toimuvate tegevuste kavandamisel kinni pidada?


Loodus on haridus


Loodus toetab lastel loodusvarade täielikku ärakasutamist enesekasvu saavutamiseks ning sellest saab meediumiks ja sillaks maailma avastamisel.
Kuni see on õues toimuvate tegevuste areenil, olenemata sellest, kas laps ronib, roomab või hüppab, on see inimese ja looduse kombinatsioon, mis on Hiina vanarahva kirjeldatud "inimese ja looduse vahelise harmoonia" seisund. .


Liikumine on isiksus

Varases lapsepõlves sportimine ei piirdu sugugi ainult füüsiliste võimete treenimisega, vaid sisaldab harivaid vaimu-, emotsiooni- ja isegi isiksuse ja käitumise aardeid.
Lapsed saavad sportides kujundada ergutava kogemuse ja autunde. Samamoodi on rasketes olukordades püsivuse kvaliteet saavutatav ka sportides, seega sport on isiksus.


Erinevus on õiglane

Õuespordi käigus peavad lapsed olema korrastamata. Selline erinevus ei ole nii ühtne kui rühmaõpe, mis lihtsalt väljendab õuestegevuse õiglast kontseptsiooni.
Kuni iga laps aktiivselt mängudes osaleb, uurib, areneb ja õpib ning väljendab oma osalust ja huvi mängude vastu kõrgeimal tasemel, seega on mängud kõige õiglasem areng.


Autonoomia kui hierarhia

Mängus on iga laps autonoomne ja iga laps näitab oma arengutaset. Ta peab tegema asju, mis on kooskõlas tema võimete ja jõuga, kuid veidi kõrgemad kui praegune tase.
Lapsed loovad mängudes pidevalt oma stimuleerivat arengut, seega on autonoomia tasemel ning mängud on meie jaoks parim viis laste õpetamiseks ja õppimise edendamiseks.


Vabanemine on juhatus


Mida autonoomsemad on lapsed, seda rohkem saavad nad oma soovidest ja huvidest täielikult vabastada. Mõnikord on vaikne tähelepanu omamoodi julgustus, vaikiv mõistmine, omamoodi toetus ja omamoodi laste mängude propageerimine.
Aktiivses mängustseenis, kui lapsed on autonoomsed, laske neil oma autonoomiat täielikult rakendada. See on mängu parim olek, nii et vabanemine on juhiseks.